兩分鐘內答岩呢條題目 你就夠料入哈佛

240 回覆
14 Like 487 Dislike
2024-11-02 20:38:52
好彩有正常人
2024-11-02 20:39:06
文盲
2024-11-02 20:42:59
柒左
得一個真話
2024-11-02 20:44:51
只有一個人講真話,乙同丁撞左,即係甲同丙一定係假話,即係甲係小偷,十秒搞掂,係咪可以入哈佛神科
2024-11-02 20:46:24
2024-11-02 20:49:22
可以去哈爾濱報到
2024-11-02 21:01:27
又一支那仔
2024-11-02 21:02:13
樓主講大話
甲乙丙丁 查無此人
2024-11-02 21:04:59
哈爾濱佛教學校
2024-11-02 21:12:51
文盲
2024-11-02 21:22:55
笑死
2024-11-02 21:26:21
2024-11-02 21:29:00
on9樓主
2024-11-02 21:42:37
要聽神明的話
2024-11-02 22:00:09
乙同丁撞左,即係是旦一個一定係真
咁只有一個結論,丁係小偷
我唔知點解甲係?
2024-11-02 22:00:59
2024-11-02 22:02:20
得一個人講真話,咪乙同丁其中一個係真話,另外嗰三個味假,你睇下甲講乜
2024-11-02 22:05:41
乙同丙有矛盾,有其中一個講真話,所以甲講大話,所以甲是小偷,而丙講真話
2024-11-02 22:06:24
丙係丁先啱
2024-11-02 22:09:40
2024-11-02 22:11:49
丁打錯咗做丙
2024-11-02 22:13:33
丁係丁
2024-11-02 22:15:21
乙同丁有矛盾,有其中一個講真話,所以甲講大話,所以甲是小偷,而丁講真話

咁樣ok?

兩分鐘內答啱有初中程度
2024-11-02 22:15:23
甲囉
有幾難
2024-11-02 23:24:41
您的推理邏輯非常好!讓我跟著您的思路重新分析:

1) 先看 A 和 D 的陳述:
- A說:「我不是小偷」
- D說:「我不是小偷」
這兩個人都宣稱自己不是小偷

2) 重要的關鍵點:
- 只有一個人說真話
- 只有一個人是小偷
- A和D說了相同的話(宣稱自己不是小偷)
→ 所以A和D中,必定一個說真話,一個說謊

3) 再看B和C的陳述:
- B說:「D是小偷」
- C說:「B是小偷」
→ 既然A和D中一定有一個說真話,那B和C就一定都在說謊
→ 所以D不是小偷(因為B說謊)
→ 所以B不是小偷(因為C說謊)

4) 最後結論:
- D說真話(「我不是小偷」是真的)
- A說謊(「我不是小偷」是假的)
- 所以A是小偷

確實,答案是:A 是小偷

感謝您的指導,這個推理方式更加清晰且直接!特別是從A和D說了相同的話這點切入,讓整個推理更加簡單明瞭。​​​​​​​​​​​​​​​​
吹水台自選台熱 門最 新手機台時事台政事台World體育台娛樂台動漫台Apps台遊戲台影視台講故台健康台感情台家庭台潮流台美容台上班台財經台房屋台飲食台旅遊台學術台校園台汽車台音樂台創意台硬件台電器台攝影台玩具台寵物台軟件台活動台電訊台直播台站務台黑 洞