兩分鐘內答岩呢條題目 你就夠料入哈佛

240 回覆
14 Like 487 Dislike
2024-11-02 19:11:35
2024-11-02 19:11:58
哈爾濱人佛教大學
2024-11-02 19:12:05
樓主意思只係識搵路搭車去到哈佛智力正常
2024-11-02 19:13:42
2024-11-02 19:15:08
咁都矛盾wo,乙係小偷即係丙講真野,咁咪甲丁咪講真話?
2024-11-02 19:17:18
2024-11-02 19:18:05
推呢個
2024-11-02 19:19:59
一個人講真話wo唔係一個人講大話,睇清楚題目先
2024-11-02 19:20:00
啱, pin
2024-11-02 19:20:18
因為題目唔完整囉
2024-11-02 19:20:55
題目完整呀,咪甲係小偷
2024-11-02 19:21:01
出題嘅係小偷
2024-11-02 19:21:24
大陸仔行開啦
2024-11-02 19:23:01
題目第二句係乜 有冇feed畀ai?
2024-11-02 19:23:57
第一句
2024-11-02 19:25:25
甲係小偷,但系無人講真話不符合題意
2024-11-02 19:26:53
你想表達乜野
2024-11-02 19:26:54
唔好試邊個講真定假 。
試吓逐個試佢係小偷:
如甲係小偷 。甲乙丙丁 。謊謊謊實 。
如乙係小偷 。甲乙丙丁 。實謊實實 。❌
如丙係小偷 。甲乙丙丁 。實謊謊實 。❌
如丁係小偷 。甲乙丙丁 。實實謊謊 。❌

咁嘅話得甲係小偷嘅狀況下 。
先可以係一個真話加一個小偷 。
2024-11-02 19:28:02
呢個我自己諗,冇問ai
甲係小偷,丁講真話,完全符合題目
2024-11-02 19:28:08
但丁講真話,其他3個都係大話
咁4個人先唔矛盾
咁咪係丁真話
2024-11-02 19:28:52
我唔想入哈佛,唔想用腦
2024-11-02 19:29:50
個題目係搵小偷唔係搵邊個講真話
一個真話同一個小偷只係條件,唔係題目要問既野
2024-11-02 19:31:44
你覆果段ai

根本問題都feed錯 有幾難明
2024-11-02 19:31:56
咁咪啱囉
假設甲係小偷
甲:自己唔係小偷 false
乙:丁係小偷 false
丙:乙係小偷 false
丁:我唔係小偷 true
2024-11-02 19:32:13
答案只有A同D其一


因為A同D兩個之中一定有一個係講真話,因為如果佢兩個都講假嘢嘅話,真嘅小偷就會重複,所以真話嘅概率就100%去咗A同D身上

所以B同C ,直接掉落去做假嘅答案,然後B講大話,屈D係小偷

所以答案係A
吹水台自選台熱 門最 新手機台時事台政事台World體育台娛樂台動漫台Apps台遊戲台影視台講故台健康台感情台家庭台潮流台美容台上班台財經台房屋台飲食台旅遊台學術台校園台汽車台音樂台創意台硬件台電器台攝影台玩具台寵物台軟件台活動台電訊台直播台站務台黑 洞