14 Like
487 Dislike
桜空もも
2024-11-02 19:57:48
丁真話,甲小偷
Wong藥絲
2024-11-02 19:59:20
甲
點點點啊
2024-11-02 19:59:21
其實應該要點feed
我頭先send條題目俾佢解,佢都係解錯
P.Plate
2024-11-02 20:00:27
如果一開始冇打漏
咪覆佢小偷只有一個 叫佢再答
臭雞巴
2024-11-02 20:02:32
丁就係真話
魔女急大便
2024-11-02 20:03:24
哈爾濱佛教大學
P.Plate
2024-11-02 20:04:16
copilot一次就答得啱喎 不過用英文問嘅
P.Plate
2024-11-02 20:05:28
self projection
點點點啊
2024-11-02 20:06:08
我用poe 問Claude同chatgpt,就咁send幅圖俾佢會答錯,用文字問佢就答啱
P.Plate
2024-11-02 20:07:28
P.Plate
2024-11-02 20:07:50
咁可能text recognition未夠好
金瓶梅
2024-11-02 20:11:23
你講緊乜
你搵到唯一講真話嗰個咪自然知道邊個係小偷
標準咸迷
2024-11-02 20:13:58
呢題係要假設邊個係賊再去分析邊個講大話
而唔係假設邊個講真話
P.Plate
2024-11-02 20:16:48
兩個方向都得架喎
P.Plate
2024-11-02 20:17:54
你睇copilot幅圖 係先搵邊個講真話
18歲(升中)
2024-11-02 20:18:51
呢個推理題好有趣。讓我哋試下分析一下:
如果甲講嘅係真話,則甲不是小偷,但呢樣就同乙、丙或者丁其中一個人嘅說話矛盾,因為只有一個人講真話。
如果乙講嘅係真話,則丁係小偷,但丁話「我不是小偷」,咁就出現矛盾。
如果丙講嘅係真話,乙係小偷,但乙話丁係小偷,咁就出現矛盾。
如果丁講嘅係真話,則丁不是小偷,咁甲就一定係小偷。
所以,唯一符合條件嘅答案係:
**甲係小偷**。
有其他問題或者謎題想分享嗎?😊
五日市牙醫
2024-11-02 20:20:00
邊隻AI咁勁?
M子霹靂狂龍
2024-11-02 20:21:55
我連入哈佛參觀都唔夠料
(冇錢買機票)
射在人生邊上
2024-11-02 20:22:49
師兄可以入哈佛
在這世界中找到愛
2024-11-02 20:24:16
好想瞓覺zzz
2024-11-02 20:26:13
外國愛擋
2024-11-02 20:28:26
我們可以逐個分析每個人的說法:
1. **甲**:說“我不是小偷。”
2. **乙**:說“丁是小偷。”
3. **丙**:說“乙是小偷。”
4. **丁**:說“我不是小偷。”
根據題意,只有一個人說的是真話,我們可以進行排除法:
- 如果**甲**說真話(即甲不是小偷),那麼其他人(乙、丙、丁)都在撒謊:
- 乙說丁是小偷(假),則丁不是小偷。
- 丙說乙是小偷(假),則乙不是小偷。
- 丁說他不是小偷(假),則丁是小偷。
這樣會導致矛盾,因為如果丁是小偷,那麼甲說的就不可能是真的。
- 如果**乙**說真話(即丁是小偷),那麼:
- 甲說他不是小偷(假),則甲是小偷。
- 丙說乙是小偷(假),則乙不是小偷。
- 丁說他不是小偷(假),則丁是小偷。
這也導致矛盾,因為不可能有兩個小偷。
- 如果**丙**說真話(即乙是小偷),那麼:
- 甲說他不是小偷(假),則甲是小偷。
- 乙說丁是小偷(假),則丁不是小偷。
- 丁說他不是小偷(假),則丁是小偷。
這也導致矛盾。
- 如果**丁**說真話(即丁不是小偷),那麼:
- 甲說他不是小偷(假),則甲是小偷。
- 乙說丁是小偷(假),則丁不是小偷,這與假設一致。
- 丙說乙是小偷(假),則乙不是小偷。
這樣只有甲是小偷,符合只有一個人說真話的條件。
綜上所述,**甲**是小偷。
初代超人
2024-11-02 20:37:36
小偷係乙
只有一人講大話,一個係小偷
甲話自己唔係小偷。真話
乙話丁係小偷。假話
丙話乙係小偷。真話,所以乙係小偷
丁話自己唔係小偷,真話同時證明乙講大話。
所以
甲,丙,丁 講真話,只有乙講大話
瘦肉joke(殺蠅)
2024-11-02 20:37:39