兩分鐘內答岩呢條題目 你就夠料入哈佛

240 回覆
14 Like 487 Dislike
2024-11-02 19:32:41
可能真係要列晒出黎先明到
2024-11-02 19:35:50
我點知條友點問ai姐,又唔係我問ai,我話佢有矛盾,明乜春姐,冇啦啦同我講把撚
2024-11-02 19:37:28
哈哈
2024-11-02 19:38:14
其實四個都係 題目話一個係fake
2024-11-02 19:38:24
你條on9覆人睇清楚啲先啦,仲衝出黎柒
2024-11-02 19:39:08
你連人地段ai錯咩都唔知 覆到成個憨鳩仔咁
2024-11-02 19:39:40
文盲
2024-11-02 19:41:33
bd是但一個真
ad是但一個真

只有d係真 先可以滿足條件
所以abc都係假
所以a係小偷
早排比公司玩過 索性公式化左個邏輯
2024-11-02 19:42:25
比公司玩? 即係點
2024-11-02 19:43:55
即係比公司撚左鑊
2024-11-02 19:44:24
願聞其詳
2024-11-02 19:45:51

睇番哦字型就知
個偷字
2024-11-02 19:46:21
on9仔真係on9仔,仲係到死撐
2024-11-02 19:47:07
只有甲是小偷
只有丁講真話
2024-11-02 19:47:38
讓我們一步一步邏輯推理:

1) 首先,我們知道只有一個人說真話,其他人都在說謊。

2) 讓我們逐一假設每個人說真話:

假設 A 說真話:
- A說真話 → A不是小偷
- 其他人都說謊 → B、C、D都說謊
- 如果B說謊 → D不是小偷
- 如果C說謊 → B不是小偷
- 如果D說謊 → D是小偷
這種情況有矛盾(D不是小偷又是小偷)

假設 B 說真話:
- B說真話 → D是小偷
- 其他人都說謊
- 如果A說謊 → A是小偷
- 如果C說謊 → B不是小偷
- 如果D說謊 → D是小偷
這種情況成立!

假設 C 說真話:
- C說真話 → B是小偷
- 其他人都說謊
- 如果A說謊 → A是小偷
- 如果B說謊 → D不是小偷
- 如果D說謊 → D是小偷
這種情況有矛盾(D不是小偷又是小偷)

假設 D 說真話:
- D說真話 → D不是小偷
- 其他人都說謊
- 如果A說謊 → A是小偷
- 如果B說謊 → D不是小偷
- 如果C說謊 → B不是小偷
這種情況缺少確定的小偷

經過分析,只有假設 B 說真話的情況是完全合理的。
所以:
- B說真話
- D是小偷

答案:D 是小偷​​​​​​​​​​​​​​​​
2024-11-02 19:47:51
四個偷字都有唔同
2024-11-02 19:48:24
成個Post
連個標題都講大話
2024-11-02 19:49:37
第一次覆果時唔撚屌你咋 仲好意思屌人

AI根本唔係答緊同一條問題 你仲去反駁佢嘅答案 同打稻草人有乜分別?

而家d盲撚真係零舍惡
又block一件垃圾
2024-11-02 19:50:34
邊使逐個分析

乙同丁 互斥,即係一個錯時另一個必然啱。 而唔會同時錯 / 同時啱。

淨係睇乙同丁 邊個講真話就搞掂。

如果乙講真嘅話, 甲 & 丁 就同時係小偷,所以不成立。

所以真話係丁,而小偷係甲。
2024-11-02 19:50:36
淨係識block人,社會垃圾咪係呢啲
2024-11-02 19:51:29
點解咁撚多人feed題目都feed錯
2024-11-02 19:51:45
fb D on9內容農場文章, 好心睇完咪撚搬過黎連登啦, 屌你老母
2024-11-02 19:53:36
由要乞一句生日快樂嘅你講出口 真係好撚好笑
2024-11-02 19:53:50
俾張入去哈佛旅遊嘅旅行團報名表你?
2024-11-02 19:57:47
題目話只有一個講真話
如果B講真話就唔成立啦喎
如果B講真話,姐係丁係小偷
甲:自己唔係小偷 true
乙:丁係小偷 true
丙:乙係小偷 false
丁:我唔係小偷 false

只有甲係小偷先符合statement
吹水台自選台熱 門最 新手機台時事台政事台World體育台娛樂台動漫台Apps台遊戲台影視台講故台健康台感情台家庭台潮流台美容台上班台財經台房屋台飲食台旅遊台學術台校園台汽車台音樂台創意台硬件台電器台攝影台玩具台寵物台軟件台活動台電訊台直播台站務台黑 洞