黎緊8月搞個特訓班俾出年dse econ 考生,成本價,有無人有興趣?

文傑巴打

324 回覆
50 Like 55 Dislike
文傑巴打 2017-07-30 21:52:27

點解會? cliff教30個佢教學質素會差左?你點證明?定係鬥9up ?


點解唔會差左
1對1同1對30嗰生產方法又係一樣 ?

一樣呀,不如你講下點唔一樣法? 一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus 教?我真係唔明你講乜


一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus

咁你都諗得幾簡單
你首先諗下呢個假設係咪符合現實先
方法係呢個假設如果真係成立嘅話,睇下理論上會出現乜嘢觀察,而呢個觀察與現實嘅觀察是否相同
你自己比較下私補/小班同大型補習社嘅價錢是否符合你個假設引伸出嚟嘅觀察

係你諗得複雜唧 你又講唔出有咩分別 ok 9up大賽正式開始

上面咪有巴打講左一個最主要嘅分別
你仲想唔想要多少少 洗唔洗等埋你用個腦諗下先

針對性又點 同教學質素差有咩關係? 算啦 諗唔到野講就人身攻擊喇 好低質 唔阻你繼續9up

唔會話大班教學會差啲
但小班/一對一會好啲囉
始終照顧到學生既需要 真係因材施教
邊個topic差啲咪講詳盡啲耐啲
好既咪簡單重溫下咪算
就算出練習 你小班知道啲學生常錯咩位
咪出多啲train佢地囉

所以我一直強調大班教唔令教學質素差左 單對單係令學生有更多時間學習 但有人就將單對單較單對多人有更多時間教學而令單對單既學生學習質素高左黎推論去單對多會令教學質素差左度 根本就牛頭唔搭馬嘴

冇話有更多時間學習
我已經假設咗每堂課時一樣



學習質素高咗呢個結果其實你都承認
呢個結果係咪因為由單對多人教學轉變至單對單教學先?
其實你點定義教學質素冇乜所謂
因為一開頭嘅爭議點係你質疑點解單對單教學比單對多人教學嘅收費較高。
你當時話比較cliff嘅補習班同樓主一對一$250嘅收費, cliff收得冇咁貴,其實呢個價錢上嘅差異係源於我上述嘅原因。即使你質疑我對教學質素嘅理解, 其實唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。因為你利用學生學習質素呢個概念, 依然係唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。

我認為你一開始已經理解錯左了 我唔係質疑個價點黎 我係話 250一堂呢個價錢 貴過跟cliff 補 前設係 我覺得單對單同單對多對導師教學質素黎講係無分別(都係教,講同一堆野)而你就由學生既角度,學習質素黎話比我知點解佢值250呢個價(我根本無質疑過佢值唔值呢個價,呢個價係市場決定)而有冇多啲「額外」支援唔係我考慮既野,因為我覺得大班已經有足夠支援,無需額外,同樣都唔關導師既教學質素事。你唔同意(亦唔需要同意)我既前設,已經無法討論落去

你既前題係我比CLIFF 差喎
我唔覺得自己會教得差過佢囉
你話我差過D PROFESSORS 我都無咁嬲
香城獨立 2017-07-30 21:59:11

點解會? cliff教30個佢教學質素會差左?你點證明?定係鬥9up ?


點解唔會差左
1對1同1對30嗰生產方法又係一樣 ?

一樣呀,不如你講下點唔一樣法? 一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus 教?我真係唔明你講乜


一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus

咁你都諗得幾簡單
你首先諗下呢個假設係咪符合現實先
方法係呢個假設如果真係成立嘅話,睇下理論上會出現乜嘢觀察,而呢個觀察與現實嘅觀察是否相同
你自己比較下私補/小班同大型補習社嘅價錢是否符合你個假設引伸出嚟嘅觀察

係你諗得複雜唧 你又講唔出有咩分別 ok 9up大賽正式開始

上面咪有巴打講左一個最主要嘅分別
你仲想唔想要多少少 洗唔洗等埋你用個腦諗下先

針對性又點 同教學質素差有咩關係? 算啦 諗唔到野講就人身攻擊喇 好低質 唔阻你繼續9up

唔會話大班教學會差啲
但小班/一對一會好啲囉
始終照顧到學生既需要 真係因材施教
邊個topic差啲咪講詳盡啲耐啲
好既咪簡單重溫下咪算
就算出練習 你小班知道啲學生常錯咩位
咪出多啲train佢地囉

所以我一直強調大班教唔令教學質素差左 單對單係令學生有更多時間學習 但有人就將單對單較單對多人有更多時間教學而令單對單既學生學習質素高左黎推論去單對多會令教學質素差左度 根本就牛頭唔搭馬嘴

冇話有更多時間學習
我已經假設咗每堂課時一樣



學習質素高咗呢個結果其實你都承認
呢個結果係咪因為由單對多人教學轉變至單對單教學先?
其實你點定義教學質素冇乜所謂
因為一開頭嘅爭議點係你質疑點解單對單教學比單對多人教學嘅收費較高。
你當時話比較cliff嘅補習班同樓主一對一$250嘅收費, cliff收得冇咁貴,其實呢個價錢上嘅差異係源於我上述嘅原因。即使你質疑我對教學質素嘅理解, 其實唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。因為你利用學生學習質素呢個概念, 依然係唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。

我認為你一開始已經理解錯左了 我唔係質疑個價點黎 我係話 250一堂呢個價錢 貴過跟cliff 補 前設係 我覺得單對單同單對多對導師教學質素黎講係無分別(都係教,講同一堆野)而你就由學生既角度,學習質素黎話比我知點解佢值250呢個價(我根本無質疑過佢值唔值呢個價,呢個價係市場決定)而有冇多啲「額外」支援唔係我考慮既野,因為我覺得大班已經有足夠支援,無需額外,同樣都唔關導師既教學質素事。你唔同意(亦唔需要同意)我既前設,已經無法討論落去

你既前題係我比CLIFF 差喎
我唔覺得自己會教得差過佢囉
你話我差過D PROFESSORS 我都無咁嬲


文傑巴打,我覺得唔少 Prof 喺教學方面其實唔係咁出色 當然佢地喺自己 research 個範疇嘅實力係強大之極,呢方面係毋庸置疑。但教學方面真係好睇個人發揮
文傑巴打 2017-07-30 22:02:46

點解會? cliff教30個佢教學質素會差左?你點證明?定係鬥9up ?


點解唔會差左
1對1同1對30嗰生產方法又係一樣 ?

一樣呀,不如你講下點唔一樣法? 一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus 教?我真係唔明你講乜


一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus

咁你都諗得幾簡單
你首先諗下呢個假設係咪符合現實先
方法係呢個假設如果真係成立嘅話,睇下理論上會出現乜嘢觀察,而呢個觀察與現實嘅觀察是否相同
你自己比較下私補/小班同大型補習社嘅價錢是否符合你個假設引伸出嚟嘅觀察

係你諗得複雜唧 你又講唔出有咩分別 ok 9up大賽正式開始

上面咪有巴打講左一個最主要嘅分別
你仲想唔想要多少少 洗唔洗等埋你用個腦諗下先

針對性又點 同教學質素差有咩關係? 算啦 諗唔到野講就人身攻擊喇 好低質 唔阻你繼續9up

唔會話大班教學會差啲
但小班/一對一會好啲囉
始終照顧到學生既需要 真係因材施教
邊個topic差啲咪講詳盡啲耐啲
好既咪簡單重溫下咪算
就算出練習 你小班知道啲學生常錯咩位
咪出多啲train佢地囉

所以我一直強調大班教唔令教學質素差左 單對單係令學生有更多時間學習 但有人就將單對單較單對多人有更多時間教學而令單對單既學生學習質素高左黎推論去單對多會令教學質素差左度 根本就牛頭唔搭馬嘴

冇話有更多時間學習
我已經假設咗每堂課時一樣



學習質素高咗呢個結果其實你都承認
呢個結果係咪因為由單對多人教學轉變至單對單教學先?
其實你點定義教學質素冇乜所謂
因為一開頭嘅爭議點係你質疑點解單對單教學比單對多人教學嘅收費較高。
你當時話比較cliff嘅補習班同樓主一對一$250嘅收費, cliff收得冇咁貴,其實呢個價錢上嘅差異係源於我上述嘅原因。即使你質疑我對教學質素嘅理解, 其實唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。因為你利用學生學習質素呢個概念, 依然係唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。

我認為你一開始已經理解錯左了 我唔係質疑個價點黎 我係話 250一堂呢個價錢 貴過跟cliff 補 前設係 我覺得單對單同單對多對導師教學質素黎講係無分別(都係教,講同一堆野)而你就由學生既角度,學習質素黎話比我知點解佢值250呢個價(我根本無質疑過佢值唔值呢個價,呢個價係市場決定)而有冇多啲「額外」支援唔係我考慮既野,因為我覺得大班已經有足夠支援,無需額外,同樣都唔關導師既教學質素事。你唔同意(亦唔需要同意)我既前設,已經無法討論落去

你既前題係我比CLIFF 差喎
我唔覺得自己會教得差過佢囉
你話我差過D PROFESSORS 我都無咁嬲


文傑巴打,我覺得唔少 Prof 喺教學方面其實唔係咁出色 當然佢地喺自己 research 個範疇嘅實力係強大之極,呢方面係毋庸置疑。但教學方面真係好睇個人發揮

起碼起佢真係有料
同埋教D我真係要好耐時間先學得識既野
ALEVEL 又好DSE又好, 其實D野都算易
起碼我聽一次已經明D野
當然有D PROFESSOR HEA 教
快肉 2017-07-30 22:04:39
真係好煩
其實點解要陰謀論諗樓主想賺錢
我自己都試過每人收一百蚊一對四補十個鐘
當時純粹想幫幫手
其實每堂份筆記都廿蚊,因為我會印成堆題目俾學生操,連成本都收唔返
有心搵錢我去補習社教、接私補唔好?

我撐樓主呀今鋪

利申會考高考math A
利申唔會再做呢啲戇鳩嘢
文傑巴打 2017-07-30 22:14:47
真係好煩
其實點解要陰謀論諗樓主想賺錢
我自己都試過每人收一百蚊一對四補十個鐘
當時純粹想幫幫手
其實每堂份筆記都廿蚊,因為我會印成堆題目俾學生操,連成本都收唔返
有心搵錢我去補習社教、接私補唔好?

我撐樓主呀今鋪

利申會考高考math A
利申唔會再做呢啲戇鳩嘢

thanks 巴打
文傑巴打 2017-07-30 22:15:04
已經有9個同學入左group
香城獨立 2017-07-30 22:15:43
真係好煩
其實點解要陰謀論諗樓主想賺錢
我自己都試過每人收一百蚊一對四補十個鐘
當時純粹想幫幫手
其實每堂份筆記都廿蚊,因為我會印成堆題目俾學生操,連成本都收唔返
有心搵錢我去補習社教、接私補唔好?

我撐樓主呀今鋪

利申會考高考math A
利申唔會再做呢啲戇鳩嘢


唔係戇鳩嘅,有時就算義教都可以好有滿足感。不過如果下下都要被質疑就免了。

莫講話只係收一百幾十,就算收市價一半,都係平做,又唔係強逼啲學生報完呢個 course 一定要報你之後正價私補。佢地覺得唔值自然就唔會再黎啦
文傑巴打 2017-07-30 22:21:19
真係好煩
其實點解要陰謀論諗樓主想賺錢
我自己都試過每人收一百蚊一對四補十個鐘
當時純粹想幫幫手
其實每堂份筆記都廿蚊,因為我會印成堆題目俾學生操,連成本都收唔返
有心搵錢我去補習社教、接私補唔好?

我撐樓主呀今鋪

利申會考高考math A
利申唔會再做呢啲戇鳩嘢


唔係戇鳩嘅,有時就算義教都可以好有滿足感。不過如果下下都要被質疑就免了。

莫講話只係收一百幾十,就算收市價一半,都係平做,又唔係強逼啲學生報完呢個 course 一定要報你之後正價私補。佢地覺得唔值自然就唔會再黎啦

yes, 如果我教到學生進步,我會好大滿足感,有d野唔係個個明
呀肥 2017-07-30 22:29:20

點解會? cliff教30個佢教學質素會差左?你點證明?定係鬥9up ?


點解唔會差左
1對1同1對30嗰生產方法又係一樣 ?

一樣呀,不如你講下點唔一樣法? 一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus 教?我真係唔明你講乜


一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus

咁你都諗得幾簡單
你首先諗下呢個假設係咪符合現實先
方法係呢個假設如果真係成立嘅話,睇下理論上會出現乜嘢觀察,而呢個觀察與現實嘅觀察是否相同
你自己比較下私補/小班同大型補習社嘅價錢是否符合你個假設引伸出嚟嘅觀察

係你諗得複雜唧 你又講唔出有咩分別 ok 9up大賽正式開始

上面咪有巴打講左一個最主要嘅分別
你仲想唔想要多少少 洗唔洗等埋你用個腦諗下先

針對性又點 同教學質素差有咩關係? 算啦 諗唔到野講就人身攻擊喇 好低質 唔阻你繼續9up

唔會話大班教學會差啲
但小班/一對一會好啲囉
始終照顧到學生既需要 真係因材施教
邊個topic差啲咪講詳盡啲耐啲
好既咪簡單重溫下咪算
就算出練習 你小班知道啲學生常錯咩位
咪出多啲train佢地囉

所以我一直強調大班教唔令教學質素差左 單對單係令學生有更多時間學習 但有人就將單對單較單對多人有更多時間教學而令單對單既學生學習質素高左黎推論去單對多會令教學質素差左度 根本就牛頭唔搭馬嘴

冇話有更多時間學習
我已經假設咗每堂課時一樣



學習質素高咗呢個結果其實你都承認
呢個結果係咪因為由單對多人教學轉變至單對單教學先?
其實你點定義教學質素冇乜所謂
因為一開頭嘅爭議點係你質疑點解單對單教學比單對多人教學嘅收費較高。
你當時話比較cliff嘅補習班同樓主一對一$250嘅收費, cliff收得冇咁貴,其實呢個價錢上嘅差異係源於我上述嘅原因。即使你質疑我對教學質素嘅理解, 其實唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。因為你利用學生學習質素呢個概念, 依然係唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。

我認為你一開始已經理解錯左了 我唔係質疑個價點黎 我係話 250一堂呢個價錢 貴過跟cliff 補 前設係 我覺得單對單同單對多對導師教學質素黎講係無分別(都係教,講同一堆野)而你就由學生既角度,學習質素黎話比我知點解佢值250呢個價(我根本無質疑過佢值唔值呢個價,呢個價係市場決定)而有冇多啲「額外」支援唔係我考慮既野,因為我覺得大班已經有足夠支援,無需額外,同樣都唔關導師既教學質素事。你唔同意(亦唔需要同意)我既前設,已經無法討論落去


(都係教,講同一堆野)
其實真係唔會講/派同一堆野
真係唔會係一樣 上面巴打講咗已經會因材施教, 給予更多tailor-made嘅講課/materials。
不過你就繼續用你嘅假設啦
你啱, 討論係可以完畢
香城獨立 2017-07-30 22:36:30

點解會? cliff教30個佢教學質素會差左?你點證明?定係鬥9up ?


點解唔會差左
1對1同1對30嗰生產方法又係一樣 ?

一樣呀,不如你講下點唔一樣法? 一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus 教?我真係唔明你講乜


一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus

咁你都諗得幾簡單
你首先諗下呢個假設係咪符合現實先
方法係呢個假設如果真係成立嘅話,睇下理論上會出現乜嘢觀察,而呢個觀察與現實嘅觀察是否相同
你自己比較下私補/小班同大型補習社嘅價錢是否符合你個假設引伸出嚟嘅觀察

係你諗得複雜唧 你又講唔出有咩分別 ok 9up大賽正式開始

上面咪有巴打講左一個最主要嘅分別
你仲想唔想要多少少 洗唔洗等埋你用個腦諗下先

針對性又點 同教學質素差有咩關係? 算啦 諗唔到野講就人身攻擊喇 好低質 唔阻你繼續9up

唔會話大班教學會差啲
但小班/一對一會好啲囉
始終照顧到學生既需要 真係因材施教
邊個topic差啲咪講詳盡啲耐啲
好既咪簡單重溫下咪算
就算出練習 你小班知道啲學生常錯咩位
咪出多啲train佢地囉

所以我一直強調大班教唔令教學質素差左 單對單係令學生有更多時間學習 但有人就將單對單較單對多人有更多時間教學而令單對單既學生學習質素高左黎推論去單對多會令教學質素差左度 根本就牛頭唔搭馬嘴

冇話有更多時間學習
我已經假設咗每堂課時一樣



學習質素高咗呢個結果其實你都承認
呢個結果係咪因為由單對多人教學轉變至單對單教學先?
其實你點定義教學質素冇乜所謂
因為一開頭嘅爭議點係你質疑點解單對單教學比單對多人教學嘅收費較高。
你當時話比較cliff嘅補習班同樓主一對一$250嘅收費, cliff收得冇咁貴,其實呢個價錢上嘅差異係源於我上述嘅原因。即使你質疑我對教學質素嘅理解, 其實唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。因為你利用學生學習質素呢個概念, 依然係唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。

我認為你一開始已經理解錯左了 我唔係質疑個價點黎 我係話 250一堂呢個價錢 貴過跟cliff 補 前設係 我覺得單對單同單對多對導師教學質素黎講係無分別(都係教,講同一堆野)而你就由學生既角度,學習質素黎話比我知點解佢值250呢個價(我根本無質疑過佢值唔值呢個價,呢個價係市場決定)而有冇多啲「額外」支援唔係我考慮既野,因為我覺得大班已經有足夠支援,無需額外,同樣都唔關導師既教學質素事。你唔同意(亦唔需要同意)我既前設,已經無法討論落去


(都係教,講同一堆野)
其實真係唔會講/派同一堆野
真係唔會係一樣 上面巴打講咗已經會因材施教, 給予更多tailor-made嘅講課/materials。
不過你就繼續用你嘅假設啦
你啱, 討論係可以完畢


我諗果位巴打以為係當 video course 咁,不論人數多少都係播同一 set野。而事實上人數少,我肯定會教得深入啲,因為可以多好多即時互動,了解佢到底識幾多。
IR3555 2017-07-30 22:40:31
你咁樣頂爛屎, 緊係俾人屌
文傑巴打 2017-07-30 22:41:17
你咁樣頂爛屎, 緊係俾人屌

暑假得閒
呀肥 2017-07-30 22:42:01

點解會? cliff教30個佢教學質素會差左?你點證明?定係鬥9up ?


點解唔會差左
1對1同1對30嗰生產方法又係一樣 ?

一樣呀,不如你講下點唔一樣法? 一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus 教?我真係唔明你講乜


一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus

咁你都諗得幾簡單
你首先諗下呢個假設係咪符合現實先
方法係呢個假設如果真係成立嘅話,睇下理論上會出現乜嘢觀察,而呢個觀察與現實嘅觀察是否相同
你自己比較下私補/小班同大型補習社嘅價錢是否符合你個假設引伸出嚟嘅觀察

係你諗得複雜唧 你又講唔出有咩分別 ok 9up大賽正式開始

上面咪有巴打講左一個最主要嘅分別
你仲想唔想要多少少 洗唔洗等埋你用個腦諗下先

針對性又點 同教學質素差有咩關係? 算啦 諗唔到野講就人身攻擊喇 好低質 唔阻你繼續9up

唔會話大班教學會差啲
但小班/一對一會好啲囉
始終照顧到學生既需要 真係因材施教
邊個topic差啲咪講詳盡啲耐啲
好既咪簡單重溫下咪算
就算出練習 你小班知道啲學生常錯咩位
咪出多啲train佢地囉

所以我一直強調大班教唔令教學質素差左 單對單係令學生有更多時間學習 但有人就將單對單較單對多人有更多時間教學而令單對單既學生學習質素高左黎推論去單對多會令教學質素差左度 根本就牛頭唔搭馬嘴

冇話有更多時間學習
我已經假設咗每堂課時一樣



學習質素高咗呢個結果其實你都承認
呢個結果係咪因為由單對多人教學轉變至單對單教學先?
其實你點定義教學質素冇乜所謂
因為一開頭嘅爭議點係你質疑點解單對單教學比單對多人教學嘅收費較高。
你當時話比較cliff嘅補習班同樓主一對一$250嘅收費, cliff收得冇咁貴,其實呢個價錢上嘅差異係源於我上述嘅原因。即使你質疑我對教學質素嘅理解, 其實唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。因為你利用學生學習質素呢個概念, 依然係唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。

我認為你一開始已經理解錯左了 我唔係質疑個價點黎 我係話 250一堂呢個價錢 貴過跟cliff 補 前設係 我覺得單對單同單對多對導師教學質素黎講係無分別(都係教,講同一堆野)而你就由學生既角度,學習質素黎話比我知點解佢值250呢個價(我根本無質疑過佢值唔值呢個價,呢個價係市場決定)而有冇多啲「額外」支援唔係我考慮既野,因為我覺得大班已經有足夠支援,無需額外,同樣都唔關導師既教學質素事。你唔同意(亦唔需要同意)我既前設,已經無法討論落去


(都係教,講同一堆野)
其實真係唔會講/派同一堆野
真係唔會係一樣 上面巴打講咗已經會因材施教, 給予更多tailor-made嘅講課/materials。
不過你就繼續用你嘅假設啦
你啱, 討論係可以完畢


我諗果位巴打以為係當 video course 咁,不論人數多少都係播同一 set野。而事實上人數少,我肯定會教得深入啲,因為可以多好多即時互動,了解佢到底識幾多。


咦係喎, 我都冇諗過果位巴打可能係咁諗。可能真係咁。
IR3555 2017-07-30 22:45:40
你咁樣頂爛屎, 緊係俾人屌

暑假得閒

你直接開twitch好過啦, 你收得平冇問題, 對方如果冇心就浪費


btw你教得好過局中人係你自大同無知, 不過呢樣唔係重點
呀肥 2017-07-30 22:46:25

點解會? cliff教30個佢教學質素會差左?你點證明?定係鬥9up ?


點解唔會差左
1對1同1對30嗰生產方法又係一樣 ?

一樣呀,不如你講下點唔一樣法? 一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus 教?我真係唔明你講乜


一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus

咁你都諗得幾簡單
你首先諗下呢個假設係咪符合現實先
方法係呢個假設如果真係成立嘅話,睇下理論上會出現乜嘢觀察,而呢個觀察與現實嘅觀察是否相同
你自己比較下私補/小班同大型補習社嘅價錢是否符合你個假設引伸出嚟嘅觀察

係你諗得複雜唧 你又講唔出有咩分別 ok 9up大賽正式開始

上面咪有巴打講左一個最主要嘅分別
你仲想唔想要多少少 洗唔洗等埋你用個腦諗下先

針對性又點 同教學質素差有咩關係? 算啦 諗唔到野講就人身攻擊喇 好低質 唔阻你繼續9up

唔會話大班教學會差啲
但小班/一對一會好啲囉
始終照顧到學生既需要 真係因材施教
邊個topic差啲咪講詳盡啲耐啲
好既咪簡單重溫下咪算
就算出練習 你小班知道啲學生常錯咩位
咪出多啲train佢地囉

所以我一直強調大班教唔令教學質素差左 單對單係令學生有更多時間學習 但有人就將單對單較單對多人有更多時間教學而令單對單既學生學習質素高左黎推論去單對多會令教學質素差左度 根本就牛頭唔搭馬嘴

冇話有更多時間學習
我已經假設咗每堂課時一樣



學習質素高咗呢個結果其實你都承認
呢個結果係咪因為由單對多人教學轉變至單對單教學先?
其實你點定義教學質素冇乜所謂
因為一開頭嘅爭議點係你質疑點解單對單教學比單對多人教學嘅收費較高。
你當時話比較cliff嘅補習班同樓主一對一$250嘅收費, cliff收得冇咁貴,其實呢個價錢上嘅差異係源於我上述嘅原因。即使你質疑我對教學質素嘅理解, 其實唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。因為你利用學生學習質素呢個概念, 依然係唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。

我認為你一開始已經理解錯左了 我唔係質疑個價點黎 我係話 250一堂呢個價錢 貴過跟cliff 補 前設係 我覺得單對單同單對多對導師教學質素黎講係無分別(都係教,講同一堆野)而你就由學生既角度,學習質素黎話比我知點解佢值250呢個價(我根本無質疑過佢值唔值呢個價,呢個價係市場決定)而有冇多啲「額外」支援唔係我考慮既野,因為我覺得大班已經有足夠支援,無需額外,同樣都唔關導師既教學質素事。你唔同意(亦唔需要同意)我既前設,已經無法討論落去


(都係教,講同一堆野)
其實真係唔會講/派同一堆野
真係唔會係一樣 上面巴打講咗已經會因材施教, 給予更多tailor-made嘅講課/materials。
不過你就繼續用你嘅假設啦
你啱, 討論係可以完畢


我諗果位巴打以為係當 video course 咁,不論人數多少都係播同一 set野。而事實上人數少,我肯定會教得深入啲,因為可以多好多即時互動,了解佢到底識幾多。


咦係喎, 我都冇諗過果位巴打可能係咁諗。可能真係咁。


不過佢可能又會話呢個涉及學生學習質素嘅差異, 將老師嘅角色喺互動嘅一瞬間消除咗。
香城獨立 2017-07-30 22:55:04

點解會? cliff教30個佢教學質素會差左?你點證明?定係鬥9up ?


點解唔會差左
1對1同1對30嗰生產方法又係一樣 ?

一樣呀,不如你講下點唔一樣法? 一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus 教?我真係唔明你講乜


一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus

咁你都諗得幾簡單
你首先諗下呢個假設係咪符合現實先
方法係呢個假設如果真係成立嘅話,睇下理論上會出現乜嘢觀察,而呢個觀察與現實嘅觀察是否相同
你自己比較下私補/小班同大型補習社嘅價錢是否符合你個假設引伸出嚟嘅觀察

係你諗得複雜唧 你又講唔出有咩分別 ok 9up大賽正式開始

上面咪有巴打講左一個最主要嘅分別
你仲想唔想要多少少 洗唔洗等埋你用個腦諗下先

針對性又點 同教學質素差有咩關係? 算啦 諗唔到野講就人身攻擊喇 好低質 唔阻你繼續9up

唔會話大班教學會差啲
但小班/一對一會好啲囉
始終照顧到學生既需要 真係因材施教
邊個topic差啲咪講詳盡啲耐啲
好既咪簡單重溫下咪算
就算出練習 你小班知道啲學生常錯咩位
咪出多啲train佢地囉

所以我一直強調大班教唔令教學質素差左 單對單係令學生有更多時間學習 但有人就將單對單較單對多人有更多時間教學而令單對單既學生學習質素高左黎推論去單對多會令教學質素差左度 根本就牛頭唔搭馬嘴

冇話有更多時間學習
我已經假設咗每堂課時一樣



學習質素高咗呢個結果其實你都承認
呢個結果係咪因為由單對多人教學轉變至單對單教學先?
其實你點定義教學質素冇乜所謂
因為一開頭嘅爭議點係你質疑點解單對單教學比單對多人教學嘅收費較高。
你當時話比較cliff嘅補習班同樓主一對一$250嘅收費, cliff收得冇咁貴,其實呢個價錢上嘅差異係源於我上述嘅原因。即使你質疑我對教學質素嘅理解, 其實唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。因為你利用學生學習質素呢個概念, 依然係唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。

我認為你一開始已經理解錯左了 我唔係質疑個價點黎 我係話 250一堂呢個價錢 貴過跟cliff 補 前設係 我覺得單對單同單對多對導師教學質素黎講係無分別(都係教,講同一堆野)而你就由學生既角度,學習質素黎話比我知點解佢值250呢個價(我根本無質疑過佢值唔值呢個價,呢個價係市場決定)而有冇多啲「額外」支援唔係我考慮既野,因為我覺得大班已經有足夠支援,無需額外,同樣都唔關導師既教學質素事。你唔同意(亦唔需要同意)我既前設,已經無法討論落去


(都係教,講同一堆野)
其實真係唔會講/派同一堆野
真係唔會係一樣 上面巴打講咗已經會因材施教, 給予更多tailor-made嘅講課/materials。
不過你就繼續用你嘅假設啦
你啱, 討論係可以完畢


我諗果位巴打以為係當 video course 咁,不論人數多少都係播同一 set野。而事實上人數少,我肯定會教得深入啲,因為可以多好多即時互動,了解佢到底識幾多。


咦係喎, 我都冇諗過果位巴打可能係咁諗。可能真係咁。


不過佢可能又會話呢個涉及學生學習質素嘅差異, 將老師嘅角色喺互動嘅一瞬間消除咗。


其實我覺得果位巴打將教學質素同學生學習成果脫鈎,係好神奇嘅設定
文傑巴打 2017-07-30 22:57:28
你咁樣頂爛屎, 緊係俾人屌

暑假得閒

你直接開twitch好過啦, 你收得平冇問題, 對方如果冇心就浪費


btw你教得好過局中人係你自大同無知, 不過呢樣唔係重點

點解要假設人地無心學呢?
同埋有無心學我會睇得出
你又無俾我教過,點知我質素呢
文傑巴打 2017-07-30 23:00:25

點解會? cliff教30個佢教學質素會差左?你點證明?定係鬥9up ?


點解唔會差左
1對1同1對30嗰生產方法又係一樣 ?

一樣呀,不如你講下點唔一樣法? 一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus 教?我真係唔明你講乜


一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus

咁你都諗得幾簡單
你首先諗下呢個假設係咪符合現實先
方法係呢個假設如果真係成立嘅話,睇下理論上會出現乜嘢觀察,而呢個觀察與現實嘅觀察是否相同
你自己比較下私補/小班同大型補習社嘅價錢是否符合你個假設引伸出嚟嘅觀察

係你諗得複雜唧 你又講唔出有咩分別 ok 9up大賽正式開始

上面咪有巴打講左一個最主要嘅分別
你仲想唔想要多少少 洗唔洗等埋你用個腦諗下先

針對性又點 同教學質素差有咩關係? 算啦 諗唔到野講就人身攻擊喇 好低質 唔阻你繼續9up

唔會話大班教學會差啲
但小班/一對一會好啲囉
始終照顧到學生既需要 真係因材施教
邊個topic差啲咪講詳盡啲耐啲
好既咪簡單重溫下咪算
就算出練習 你小班知道啲學生常錯咩位
咪出多啲train佢地囉

所以我一直強調大班教唔令教學質素差左 單對單係令學生有更多時間學習 但有人就將單對單較單對多人有更多時間教學而令單對單既學生學習質素高左黎推論去單對多會令教學質素差左度 根本就牛頭唔搭馬嘴

冇話有更多時間學習
我已經假設咗每堂課時一樣



學習質素高咗呢個結果其實你都承認
呢個結果係咪因為由單對多人教學轉變至單對單教學先?
其實你點定義教學質素冇乜所謂
因為一開頭嘅爭議點係你質疑點解單對單教學比單對多人教學嘅收費較高。
你當時話比較cliff嘅補習班同樓主一對一$250嘅收費, cliff收得冇咁貴,其實呢個價錢上嘅差異係源於我上述嘅原因。即使你質疑我對教學質素嘅理解, 其實唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。因為你利用學生學習質素呢個概念, 依然係唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。

我認為你一開始已經理解錯左了 我唔係質疑個價點黎 我係話 250一堂呢個價錢 貴過跟cliff 補 前設係 我覺得單對單同單對多對導師教學質素黎講係無分別(都係教,講同一堆野)而你就由學生既角度,學習質素黎話比我知點解佢值250呢個價(我根本無質疑過佢值唔值呢個價,呢個價係市場決定)而有冇多啲「額外」支援唔係我考慮既野,因為我覺得大班已經有足夠支援,無需額外,同樣都唔關導師既教學質素事。你唔同意(亦唔需要同意)我既前設,已經無法討論落去


(都係教,講同一堆野)
其實真係唔會講/派同一堆野
真係唔會係一樣 上面巴打講咗已經會因材施教, 給予更多tailor-made嘅講課/materials。
不過你就繼續用你嘅假設啦
你啱, 討論係可以完畢


我諗果位巴打以為係當 video course 咁,不論人數多少都係播同一 set野。而事實上人數少,我肯定會教得深入啲,因為可以多好多即時互動,了解佢到底識幾多。


咦係喎, 我都冇諗過果位巴打可能係咁諗。可能真係咁。


不過佢可能又會話呢個涉及學生學習質素嘅差異, 將老師嘅角色喺互動嘅一瞬間消除咗。


其實我覺得果位巴打將教學質素同學生學習成果脫鈎,係好神奇嘅設定

因為補習天王只會貼有幾多個5**
但同時有無數過1,2,3 唔係唔放出黎
偽毒ching😎 2017-07-30 23:07:18
你咁樣頂爛屎, 緊係俾人屌

暑假得閒

你直接開twitch好過啦, 你收得平冇問題, 對方如果冇心就浪費


btw你教得好過局中人係你自大同無知, 不過呢樣唔係重點

點解要假設人地無心學呢?
同埋有無心學我會睇得出
你又無俾我教過,點知我質素呢

我都信巴打你有心教既 分分鐘要貼埋錢出嚟教 支持巴打
文傑巴打 2017-07-30 23:17:20
赤鱲角機場 2017-07-30 23:33:38
某啲連登仔好撚低質
唔貼錢義補就屌鳩人
文傑巴打 2017-07-31 00:13:53
push~
2017-07-31 00:22:47
push~

What abt you show us how you will be teaching students to tackle a question?

It will be great if u pick a challenging MC and LQ
呀肥 2017-07-31 01:27:40

點解會? cliff教30個佢教學質素會差左?你點證明?定係鬥9up ?


點解唔會差左
1對1同1對30嗰生產方法又係一樣 ?

一樣呀,不如你講下點唔一樣法? 一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus 教?我真係唔明你講乜


一對幾多咪又係跟住啲notes同syllabus

咁你都諗得幾簡單
你首先諗下呢個假設係咪符合現實先
方法係呢個假設如果真係成立嘅話,睇下理論上會出現乜嘢觀察,而呢個觀察與現實嘅觀察是否相同
你自己比較下私補/小班同大型補習社嘅價錢是否符合你個假設引伸出嚟嘅觀察

係你諗得複雜唧 你又講唔出有咩分別 ok 9up大賽正式開始

上面咪有巴打講左一個最主要嘅分別
你仲想唔想要多少少 洗唔洗等埋你用個腦諗下先

針對性又點 同教學質素差有咩關係? 算啦 諗唔到野講就人身攻擊喇 好低質 唔阻你繼續9up

唔會話大班教學會差啲
但小班/一對一會好啲囉
始終照顧到學生既需要 真係因材施教
邊個topic差啲咪講詳盡啲耐啲
好既咪簡單重溫下咪算
就算出練習 你小班知道啲學生常錯咩位
咪出多啲train佢地囉

所以我一直強調大班教唔令教學質素差左 單對單係令學生有更多時間學習 但有人就將單對單較單對多人有更多時間教學而令單對單既學生學習質素高左黎推論去單對多會令教學質素差左度 根本就牛頭唔搭馬嘴

冇話有更多時間學習
我已經假設咗每堂課時一樣



學習質素高咗呢個結果其實你都承認
呢個結果係咪因為由單對多人教學轉變至單對單教學先?
其實你點定義教學質素冇乜所謂
因為一開頭嘅爭議點係你質疑點解單對單教學比單對多人教學嘅收費較高。
你當時話比較cliff嘅補習班同樓主一對一$250嘅收費, cliff收得冇咁貴,其實呢個價錢上嘅差異係源於我上述嘅原因。即使你質疑我對教學質素嘅理解, 其實唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。因為你利用學生學習質素呢個概念, 依然係唔會削弱左單對單教學比單對多人教學嘅收費較高呢個事實。

我認為你一開始已經理解錯左了 我唔係質疑個價點黎 我係話 250一堂呢個價錢 貴過跟cliff 補 前設係 我覺得單對單同單對多對導師教學質素黎講係無分別(都係教,講同一堆野)而你就由學生既角度,學習質素黎話比我知點解佢值250呢個價(我根本無質疑過佢值唔值呢個價,呢個價係市場決定)而有冇多啲「額外」支援唔係我考慮既野,因為我覺得大班已經有足夠支援,無需額外,同樣都唔關導師既教學質素事。你唔同意(亦唔需要同意)我既前設,已經無法討論落去


(都係教,講同一堆野)
其實真係唔會講/派同一堆野
真係唔會係一樣 上面巴打講咗已經會因材施教, 給予更多tailor-made嘅講課/materials。
不過你就繼續用你嘅假設啦
你啱, 討論係可以完畢


我諗果位巴打以為係當 video course 咁,不論人數多少都係播同一 set野。而事實上人數少,我肯定會教得深入啲,因為可以多好多即時互動,了解佢到底識幾多。


咦係喎, 我都冇諗過果位巴打可能係咁諗。可能真係咁。


不過佢可能又會話呢個涉及學生學習質素嘅差異, 將老師嘅角色喺互動嘅一瞬間消除咗。


其實我覺得果位巴打將教學質素同學生學習成果脫鈎,係好神奇嘅設定


我只可以話嗰前設唔太符合一般人有嘅常識
但係科學方法學的確話比我哋聽, 一個有解釋能力嘅理論(theory)唔一定需要一個符合現實嘅前設, 只要有準確嘅推斷/解釋能力就可以。
不過果位巴打創造呢個前設之後其實完全冇做任何推斷/解釋, 所以其實冇必要討論, 我仲一直以為佢質疑「單對單教學比單對多人教學嘅收費較高」呢項實證性陳述。等佢有推斷/解釋之後再睇下嗰推斷/解釋是否符合現實然後先再追溯返前設是否合理都未遲。
深水埗可愛 2017-07-31 01:51:15
樓主eq真係好撚高,對著d鳩頭都冇屌柒佢地。連我自己睇到都躁,又分析有冇心教又分析人數又盛,洗唔撚洗搞到咁撚複雜呀 你班仆街打手,明明目的同出發點都好撚簡單,招學生 半義教咁撚簡單既嘢係度打曬長篇大論,收左d補習社幾多錢呀
吹水台自選台熱 門最 新手機台時事台政事台World體育台娛樂台動漫台Apps台遊戲台影視台講故台健康台感情台家庭台潮流台美容台上班台財經台房屋台飲食台旅遊台學術台校園台汽車台音樂台創意台硬件台電器台攝影台玩具台寵物台軟件台活動台電訊台直播台站務台黑 洞