呢程的士錢點樣計?
我女友叫嫦娥
386 回覆
11 Like
629 Dislike
弱水叁千只取一瓢
2023-10-02 14:45:40
最多咪差幾十蚊
睇你熟唔熟囉
窮人弱者
2023-10-02 14:52:47
秒
延伸手臂
2023-10-02 14:55:08
你啲朋友係乞衣?差嗰幾蚊計乜鳩
騎野豬的生菜公主
2023-10-02 14:56:33
抱歉有點混淆了。如果A君是第一個下車,那麼他應該支付從起點到他下車那一段的車資。
既然每位乘客下車時車資計算器不會重新計算,我們可以從每位乘客下車時的車資計算器讀數來逆推每個人應該支付的金額。
1. 首先,加回未計算的隧道費$8。
- A君: $200.1 + $8 = $208.1
- B君: $243.0 + $8 = $251.0
- C君: $319.7 + $8 = $327.7
- 你: $361.5(因為司機齊頭收你$360,所以原本應該是$361.5)
2. 由於A君最早下車,所以他應該支付從起點到他下車那一段的全部車資,即$208.1。
3. 接下來,B君下車。那麼,B君應該支付從A君下車後到他下車的車資,即$251.0 - $208.1 = $42.9。
4. 然後,C君下車。他應該支付從B君下車後到他下車的車資,即$327.7 - $251.0 = $76.7。
5. 最後,你下車。你應該支付從C君下車後到終點的車資,即$361.5 - $327.7 = $33.8。
總結:你應該向A君收取$208.1,向B君收取$42.9,向C君收取$76.7。而你自己應該支付$33.8,但由於你已經支付了$360,所以你的朋友們應該將這些錢還給你。
域咸小絲打
2023-10-02 15:06:44
冇人情世故咪你呢d
袋邊街袋底洞1期
2023-10-02 15:08:14
唔駛兜ABC,D程路會短好多?
新墟手撕雞
2023-10-02 15:11:49
鬼叫你住得遠咩 扮晒有道理
117
2023-10-02 15:13:50
夾得的士都係frd/同輩
有乜好人情世故
你平時要幫d frd刷鞋先有frd做?
域咸小絲打
2023-10-02 15:14:24
真係細蚊仔 人情世故等於刷鞋?
智取滅亡
2023-10-02 15:24:34
A比200.1除4 即係50
B比200/4+43/3=64.3
C比200/4+43/3+(319.7-243)/2=102.65
而你最後果程你自己比哂 所以係
102.65+360-319
簫塞於豐乳中
2023-10-02 15:30:54
得啦, 你自己一個坐啦
同你網上傾一兩句已經覺得你麻撚煩
簫塞於豐乳中
2023-10-02 15:32:49
要care人情世故嘅就唔同佢夾啦
你咁諗會唔會舒服啲
大刁刁
2023-10-02 15:41:47
你同你啲”friends”都幾唔熟
下欄特。賣場
2023-10-02 16:12:58
搭程的士夾乜鬼錢丫,通常都係最尾落車果個俾晒架啦,咁都要夾錢咪分開一人一架最公平啦,既然搭的士都夾錢大家應該都唔係好朋友果種黎
今晚早點睡
2023-10-02 16:43:02
咁撚計較
唔好同呢啲人做朋友。。。
除4每人都係90蚊
下次一人一部的士
唔撚駛計
白金鐘先
2023-10-02 17:01:59
第一程: 4人坐= 200.1 + 8蚊隧道費 / 4 = 52.025
所以A 比52.025
第二程: 3人坐=(243 - 200.1) / 3 = 14.3
所以B比 52.025+14.3 = 66.325
第三程: 2人坐= (319.7 - 243) /2 = 38.35
所以C 比 52.025+14.3+38.35 = 104.675
第四程: 1人坐= (353.5-319.7) = 33.8
所以你比 52.025 + 14.3 + 38.15 + 33.8 = 138.475
呢個係跟鏢+隧道費, 但因為最後司機齊頭360, 姐係你比少左 (353.5 + 8 ) - 360 = 1.5
所以你比138.475 - 1.5 = 136.975
但其實比我都係除4 就算, 鬼會同你慢慢計,坐得的士唔差在果幾十蚊啦都
白金鐘先
2023-10-02 17:03:45
前提係Ignore 左短加長減果d 19野,淨睇鏢
再計埋入去就好複雜
Hammm
2023-10-02 17:06:59
樓豬收得番啲錢未
收唔番就D $360
漢堡fans
2023-10-02 17:10:28
A=0
B=0
C=0
樓主=360
請fd順路搭程車都計嚟計去,真小家
全碳水軍訓餐
2023-10-02 17:10:40
有人係會唔介意但係亦都會有人份人好均真
做得fd嘅都知條友均真底, 通常佢點計都信佢架啦
s蒸蒜絲s
2023-10-02 17:18:40
我最早落車點解要幫你哋比埋 而家仲要我夾咗一份你哋搭落都有平
無野好睇啊
2023-10-02 17:28:57
同你做朋友真係慘,幾蚊都計到足
無哂錢啦
2023-10-02 17:49:53
點解咁on9都有人講得出
睇番樓主講A最早落,佢落車個刻都200.1,而家收你90真係好撚蝕
Cbcc
2023-10-02 17:55:13
Ai係數學白痴
第 1 頁
第 2 頁
第 3 頁
第 4 頁
第 5 頁
第 6 頁
第 7 頁
第 8 頁
第 9 頁
第 10 頁
第 11 頁
第 12 頁
第 13 頁
第 14 頁
第 15 頁
第 16 頁
吹水台
自選台
熱 門
最 新
手機台
時事台
政事台
World
體育台
娛樂台
動漫台
Apps台
遊戲台
影視台
講故台
健康台
感情台
家庭台
潮流台
美容台
上班台
財經台
房屋台
飲食台
旅遊台
學術台
校園台
汽車台
音樂台
創意台
硬件台
電器台
攝影台
玩具台
寵物台
軟件台
活動台
電訊台
直播台
站務台
黑 洞