百佳超級市場世界級數學題

122 回覆
1982 Like 36 Dislike
2019-02-03 19:49:24


藍罐681g特價買2盒,平均價都仲貴過908g散買1盒
百佳幫李日日賺
2019-02-03 19:50:06
2019-02-03 19:50:47
幫屋企人買新年禮盒果時見到,笑死me
2019-02-03 19:52:31
2019-02-03 19:55:59
百佳幫李日日賺
2019-02-03 19:56:43
好明顯係想去908G嘅貨啦...
2019-02-03 19:57:28
早排有啲現金券係買滿$150有一張$50 但係佢要你第二日用 仲要又係買滿$150先用到
2019-02-03 19:58:29
2019-02-03 20:01:10
咁又賣多個廣告啦
2019-02-03 20:03:51
細盒有細盒嘅好處
2019-02-03 20:04:43
我想講屋企人之後發現萬寧同華潤908g個價仲平幾蚊
2019-02-03 20:05:40
呃得一蚊得一蚊
2019-02-03 20:42:03
2019-02-03 20:46:00
李+x精神
2019-02-03 20:48:06
681g: 199/(2*681) = $0.146 per gram
908g: 98/908 = $0.108 per gram
2019-02-03 20:54:05
aeon卡今日ok40%off
908g hkd 100
入會仲有10蚊off
2019-02-03 21:32:27
2019-02-03 21:35:51
就係呃啲自以爲聰明嘅人去買$98一盒
感覺良好咗 好似買抵咗 但其實咪又係賺你錢
2019-02-03 21:41:05
點買都賺你錢就一定架啦,但產品無話細裝一定要平過大裝架wo
2019-02-03 21:41:21
話唔定908g早d過期所以賣平少少順左佢呢
2019-02-03 21:41:47
話唔定908g早d過期所以賣平少少左佢呢
2019-02-03 21:44:16
check左日期, 只係早大約2個月過期
2019-02-03 22:53:17
其實有會可能專登咁set,
原本可能你一盒或者兩盒都唔會買,
但當人見到散買好似賺咗,就會至少買一盒
2019-02-04 00:12:30
但係如果本身你係對嗰件貨冇興趣,咁無論佢咩價位你仲會唔會仔細去睇同埋計算價錢?
2019-02-04 08:49:36
吹水台自選台熱 門最 新手機台時事台政事台體育台娛樂台動漫台Apps台遊戲台影視台講故台健康台感情台潮流台上班台財經台房屋台飲食台旅遊台學術台校園台汽車台音樂台創意台硬件台攝影台玩具台寵物台軟件台活動台電訊台直播台站務台成人台黑 洞