獨遊北海道札幌函館稚內旭川8日7夜

472 回覆
104 Like 4 Dislike
2019-01-20 21:45:01
係咩令到你選擇獨遊

2019-01-20 21:45:36
呢個行程主要係就個北海道5日Pass
Day 3-Day 7 啱啱好用完5日
Day 3 我係函館朝市食完早餐Check out 再搭特急去登別站放低行李
再搭Local Train 去母恋駅

嗰時開左81年既母恋駅

搭的士去地球岬 800Yen, 不過咁啱同車有3個女仔都係去嗰度,
所以變左做泥鯭的一齊去

地球岬, 名稱由來係下面呢句
從120公尺的斷崖上的展望台眺望出去能夠用肉眼感受到地球是圓的

母戀鐵路便當, 其實都OK 好食, 坐車坐返去登別時食

下面係稚內樺太食堂海鮮丼, 我食過咁多海膽呢次最好食
可能因為啱時節同新鮮, 係感覺到海膽既Creamy , 鮮味同甜味


呢個係巴打以前嘅遊記黎?

No, 啱啱打出黎。
要打遊記好攰

但你影啲相好靚
2019-01-20 21:48:40
我係2017 年用Asiamiles 6月尾7月頭去北海道
Day 1 香港->羽田->函館
Day 2 函館
Day 3 函館,室蘭,登別
Day 4 登別 JR 稚內
Day 5 利尻島,礼文島
Day 6 稚內,旭川
Day 7 富良野,美瑛,札幌
Day 8 札幌
Day 9 札幌, 新千歲->香港
都係一個人不過係巴打, 唔駕車搭巴士, JR

今年六月尾我都去道北玩
薰衣草係咪未開?

我去睇薰衣草嗰日係7月4日, 開左但未係開得好靚
富田農場


希望到時睇到
少少都夠啦
2019-01-20 21:48:49
留名支持
2019-01-20 21:49:46
八日點夠 搭車都搭死
2019-01-20 21:50:05
同絲打都係上年11月去北海道獨遊,不過係月尾,好想再去北海道

有雪同冇雪嘅北海道都好正
2019-01-20 21:50:49
留名支持

Thx
2019-01-20 22:17:31
八日點夠 搭車都搭死

8日我都覺得唔夠 仲有好多地方想去
但行程打嗰啲真係去晒
Aimer正呀
2019-01-20 22:18:15
同絲打都係上年11月去北海道獨遊,不過係月尾,好想再去北海道

有雪同冇雪嘅北海道都好正

呢張對比圖好靚呀
2019-01-20 22:25:29
原來打遊記比想像中更加用時
Day 2一陣會努力打
2019-01-20 22:45:50
我係2017 年用Asiamiles 6月尾7月頭去北海道
Day 1 香港->羽田->函館
Day 2 函館
Day 3 函館,室蘭,登別
Day 4 登別 JR 稚內
Day 5 利尻島,礼文島
Day 6 稚內,旭川
Day 7 富良野,美瑛,札幌
Day 8 札幌
Day 9 札幌, 新千歲->香港
都係一個人不過係巴打, 唔駕車搭巴士, JR

巴打呢個行程都幾正
但Day 4嗰日有冇坐到patpat痛 ?
室蘭同登別我都好想去
室蘭個地球岬好似好靚
同埋利尻海膽都想食
去富良野有冇睇薰衣草田 ?

8:37 登別-> 9:48 札幌 1小時11分鐘
10:00 札幌-> 11:25 旭川 1小時25分鐘
13:35 旭川-> 17:21 稚內 3小時46分鐘
嗰日係一日坐左 6小時22分鐘火車
中間係旭川食下拉麵行下街所以唔算特別辛苦ge
係去稚內嗰程長少少有啲攰
下面係要坐指定席既車票

巴打用G7X喎
2019-01-20 22:46:22
評已正
我之前去函館山 太大風雪
上到去白濛濛 乜都睇唔到
2019-01-20 22:56:02
黎緊想睇大通公園雪祭
到時係函館
札幌酒店好貴
想一日來回8粒鐘
但又驚大雪停駛
要到果日先知博唔博
2019-01-20 23:04:30
評已正
我之前去函館山 太大風雪
上到去白濛濛 乜都睇唔到

好好彩我上去嗰日係好天
2019-01-20 23:09:58
八日點夠 搭車都搭死

8日我都覺得唔夠 仲有好多地方想去
但行程打嗰啲真係去晒
Aimer正呀

我上年去左十四日
札幌 旭川 美瑛 洞爺 登別 層雲峽 小樽
十一尾冇破冰船去唔到道東
2019-01-20 23:17:01
R 水吹果個係男?
2019-01-20 23:18:21
係咩令到你選擇獨遊


Sor 無追 黎緊都想去 估唔到用16k都幾平 今晚慢慢追post
2019-01-20 23:22:09
黎緊想睇大通公園雪祭
到時係函館
札幌酒店好貴
想一日來回8粒鐘
但又驚大雪停駛
要到果日先知博唔博

唔好玩D咁既野啦
最多住遠少少
都唔駛走番函館卦
2019-01-20 23:22:11
2019-01-20 23:23:57
所以我選擇係旅程中間去,就算飛唔成都可以留返係札幌

https://mobile.twitter.com/ana_flight_info

運航狀況比你參考

借巴打
但我已經去完返黎,可以留返俾其他人參考

我個時去係坐JR
好似本身4個鐘, 個日大雪到行左十個鐘先返到札幌
2019-01-20 23:33:55
上年都自己一個去左北海道留名
2019-01-21 00:02:39
黎緊想睇大通公園雪祭
到時係函館
札幌酒店好貴
想一日來回8粒鐘
但又驚大雪停駛
要到果日先知博唔博

但札幌市內都有好多野可以睇喎
巴打會唔會考慮住一晚hostel/capsule?
2019-01-21 00:49:09
八日點夠 搭車都搭死

8日我都覺得唔夠 仲有好多地方想去
但行程打嗰啲真係去晒
Aimer正呀

我上年去左十四日
札幌 旭川 美瑛 洞爺 登別 層雲峽 小樽
十一尾冇破冰船去唔到道東

如果有機會下年都要去多次
到時就去室蘭登別同道東嗰頭
2019-01-21 00:49:21
R 水吹果個係男?

2019-01-21 00:50:12
係咩令到你選擇獨遊


Sor 無追 黎緊都想去 估唔到用16k都幾平 今晚慢慢追post

16k我覺得唔算平喎
不過我冇特別慳就真
吹水台自選台熱 門最 新手機台時事台政事台體育台娛樂台動漫台Apps台遊戲台影視台講故台健康台感情台潮流台上班台財經台房屋台飲食台旅遊台學術台校園台汽車台音樂台創意台硬件台攝影台玩具台寵物台軟件台活動台電訊台直播台站務台成人台黑 洞